Zabiegi chirurgiczne zwierząt
Każde zwierzę, które ma zostać poddane zabiegowi powinno być wcześniej przebadane. Zalecamy bezpłatną wizytę przed zabiegową w celu osłuchania i zbadania zwierzątka. Zwierzęta powyżej 5 roku życia powinny mieć wykonane badania krwi - morfologię i podstawową biochemię, w celu zminimalizowania ryzyka narkozy. Jeżeli podczas osłuchiwania lekarz ma wątpliwości, konieczne, przed zabiegiem może okazać się echo lub ekg serca. W razie nie wykonania odpowiednich badań lekarz może odmówić podjęcia się operacji.
W naszej Przychodni wykonujemy następujące zabiegi i operacje
- chirurgia miękka (sterylizacja, kastracja, mastektomia, cesarskie cięcie, usuwanie ciał obcych, guzów nowotworowych, szycie ran i inne),
- zabiegi ratujące życie (np. splenektomia, skręt żołądka),
- chirurgia fretek, zajęczaków, gryzoni,
- drobne zabiegi ortopedyczne,
- tlenoterapia.
Przygotowanie pacjenta do zabiegu
- Każde zwierzę powinno być poddane przed zabiegiem głodówce min. 8 godzin, chyba, że rodzaj zabiegu zakłada inaczej.
- Zwierzę powinno mieć stały dostęp do wody pitnej przed zabiegiem.
- Zwierzę zostaje doprowadzone do Przychodni przez właściciela, przed zabiegiem jest ważone, właściciel dostaję zgodę na zabieg do podpisania. Nie ma możliwości, aby właściciel uczestniczył w trakcie zabiegu.
- Zwierzak zostaje oddany właścicielowi wybudzony (czas uzależniony jest od wieku, metabolizmy, kondycji zwierzaka)
- Po zabiegu zalecana jest głodówka co najmniej 3 h (chyba, że lekarz postanowi inaczej)
UWAGA! Zwierzęta ras dużych - nie zaleca się karmienia przez 6 h od zabiegu - po tym czasie małymi porcjami co kilka godzin (podobnie z wodą do picia) nie wolno biegać ze zwierzakiem, pozwolić mu skakać, toczyć przez grzbiet itp.) to grozi skrętem żołądka!